DİŞ BEYAZLATMA

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma ihtiyacı neden oluyor?

Dişlerimizin doğal rengi dışında, diş dokuları üzerinde farklı bir renk oluşmasının bazı sebepleri vardır. Düzenli diş bakımı, sağlıklı dişlere sahip olmamızı sağlar fakat alınan gıdalar, kahve, sigara, çay ve kullanılan bazı ilaçlar gibi alışkanlıklar, dişlerde renklenmelere neden olur. Günlük hayatımızda yüzümüzün en belirgin unsurlarından olan dişlerimizdeki renklenmeler, sosyal hayattaki iletişimde dikkat çeken çok önemli bir detaydır. Bu sebepten ötürü de diş beyazlatma önemli bir estetik araçtır.

antalya hurmada diş(dentist) Diş Beyazlatma
antalya hurmada diş(dentist) Diş Beyazlatma isteyenler

Diş Beyazlatma Uygulamasında Hangi İşlemler Yapılır?

Ofis tipi beyazlatma: Diş kliniklerinde 1-1.5 saat süren bir işlemdir. Beyazlatıcı jeller özel ışın cihazlarıyla kullanılır. Bir seansta hızlı ve etkili olarak 2-3 ton renk değişimi gözlenir.

Ev tipi beyazlatma: Klinik ofis tipi beyazlatmadan farklıdır. 1 haftalık süreçte, hazır ağızlıkların içine konulan jeller yardımı ile günde 4 saatlik zaman dilimlerinde takılarak dişlere uygulanır.

Diş beyazlatma işlemi güvenli bir işlemdir. Diş beyazlatma öncesinde kişinin muayenesi yapılır, çürükler ve diş eti problemleri giderilir. Beyazlatma işlemleri akabinde geçici hassasiyetler oluşabilir. Beyazlatma işlemi sonrası ise özellikle ilk dönemde çay, kahve, şarap ve asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Devamında ise diş fırçalamaya itina göstermek gerekmektedir.

Antalya Konyaaltı, Hurma`da bulunan diş beyazlığı uygulamalarını Dt. Diş Hekimi (Dentist-Cтоматолог) Ayhan AYDOST tarafından yapılmaktadır. Diş beyazlatmanız için kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Antalya, Konyaaltı-Hurma`da tavsiye edilen, uygun fiyatlı, diş beyazlatmak için fiyatlarını bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.