ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Günümüz dünyasında dişlerimiz, yüzümüzdeki en önemli estetik ayrıntılardan biridir ve sağlıklı, hoş bir gülüş kişisel anlamda pozitif bir etki ile yaşamımıza eşlik eder. Estetik diş uygulamaları; estetik gülüş tasarımları ile kişiye özel bir tasarım planlanarak gerçekleştirilen tedavilerdir.

Dişlerin şekli, rengi ve biçiminin yanında diş etleri de gülüş tasarımında çok önemlidir. Diş etleri seviyelerini uygun hale getirerek dişlerin renk, şekil ve pozisyonlar, zirkonyum seramik, lamina veneer seramik ve beyazlatma işlemleri ile yeniden düzenlenir. Eksik dişler implant veya köprü tedavileri ile planlanır. Dişler, dudaklar, diş etleri, genel gülüş ve yüz hatlarının uyumu ile yeni ve kişiye özel bir gülüş tasarlanır.

Estetik diş hekimliğindeki temel gaye, düzgün ve kişiye özel renkte, sağlıklı ve düzgün sıralanmış dişlerdir. Dişin estetiği yanında dişin fonksiyonu da çok önemlidir. Hastaların talepleri doğrultusunda daha iyi bir gülüş her zaman tasarlanabilir. Diş sağlığı açısından bir problem oluşturmadan, kişinin sosyal fobisinin önüne geçmek ve daha estetik ve güvenli bir gülüşle yaşamına devamını sağlamak, diş estetiğinin ve gülüş tasarımının amacıdır.

antalya hurmada diş(dentist) Estetik Diş Hekimligi
antalya hurmada diş(dentist) Estetik Diş Hekimligi tedavisi

Estetik diş uygulaması hangi durumlarda yapılabilir?

Dişlerde birçok sebebe bağlı oluşan renklenmelere ya da koyu ve renkli dişlere

Kazalara bağlı kırılan ön bölge dişlerine

Birçok neden bağlı olarak meydana gelen ön diş çürüklerine

Diş etleri çekilmelerinden dolayı kötü görünüme sahip dişlere

Diş eti tedavilerinden sonra dişlere estetik şekillendirilme yapılması

Ön bölgede birçok sebebe bağlı olarak kaybedilen dişlerin dudak ve yüz estetiğine uygun olarak şekillendirilmesinde

Antalya Konyaaltı, Hurma`da bulunan diş estetiği ve uygulamalarını Dt. Diş Hekimi (Dentist-Cтоматолог) Ayhan AYDOST tarafından yapılmaktadır. Diş estetiği için kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Antalya, Konyaaltı-Hurma`da tavsiye edilen, uygun fiyatlı, diş estetiği tedavileri için fiyatlarını bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.