İMPLANTOLOJİ TEDAVİSİ

İMPLANTOLOJİ TEDAVİSİ

Günümüzde diş kayıplarının yerine en iyi alternatif yapılar diş implantlarıdır. Diş köküne benzer titanyum vidalar, çene kemiğinin içine, bir operasyonla yerleştirilir. Titanyum vida şeklindeki implant; çene kemiğinin içindeki kalan kısımdır. Protezin dayanağı olan abutment kısmı ise; titanyum köke vidalanan ve üstüne takılacak proteze destek olacak kısımdır. Titanyum implantlar, çiğneme ve basınç kuvvetlerine karşı dayanıklılık ve direnç gösteren yapılardır.

Tek dişi eksik olan hastalarda kayıp dişi yerine 2 seçeneğimiz mevcuttur. Köprü protezlerinde; yandaki komşu dişlere küçültme işlemleri ile kron köprü protezleri planlanır. İmplant işleminde ise eksik dişlerin yerine kemik içi titanyum implantlar yerleştirilir. İmplant uygulamalarında yandaki komşu dişler herhangi bir işlem görmez. Çoklu diş eksikliklerinde ise protez planlaması ağız içindeki eksik diş sayısı ve boşluğuna göre planlanır.

antalya hurmada diş(dentist) implant
antalya hurmada diş(dentist) implantoloji

İMPLANT NEDİR? İMPLANT NASIL YAPILIR? ANTALYA`DA (KONYAALTI HURMA) İMPLANT YAPTIRACAKLARA TAVSİYELER

Antalya`da implant konusunda her türlü sorununuz için iletişime geçip bilgi alabilirsiniz. İmplant, eksik dişlerin yerine; işlevini ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir.

Diş implantları; titanyum veya zirkonseramikten yapılmış “suni diş köklerinin” çene kemiğine yerleştirilmesi ve burada sıkıca tutunmalarını sağlar. İmplantlar kemiğe tutunduktan (osseointegrasyon) sonra üzerlerine bir veya birden fazla diş, köprü veya hareketli protezler yapılmaktadır.

İmplantın Faydaları Nelerdir? İmplant Yaptırmanın Zararı Varmıdır?

İmplant yaptırmanın bilinen zararı yoktur. Sadece doğru koşullarda yapılmayan implantlar hijyen konusunda sıkıntı yaratabilir.

İmplant Yaptırmanın Faydaları ise; Sağlam dişleriniz kesilmeyecek, aşındırılmayacak, proteziniz sabit olacak, bazı durumlarda kullanılan hareketli protezler ağzınızda sıkıca kalacak, oynamayacak, Çene kemiğiniz korunacak, çiğneme fonksiyonuna sahip olacak, yapılan dişler doğal ve estetik duracaktır.

Antalya Konyaaltı, Hurma`da bulunan kliniğimizde diş tedavileri ve uygulamalarını Dt. Diş Hekimi (Dentist-Cтоматолог) Ayhan AYDOST tarafından yapılmaktadır. İmplant tedavisi ve uygulamaları için kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Antalya, Konyaaltı-Hurma`da implant tavsiyesi, uygun fiyatlı, implant diş tedavi fiyatlarını bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.