PEDODONTİ

PEDODONTİ

0 yaş ile 14 yaş arası çocukların süt dişleri ile daimi dişlerinin sağlıklı gelişimini ve korunmasını sağlayan diş hekimliği bölümüdür. Bu bölümün uzman hekimi Pedodontist’tir.

Pedodontik uygulamaların başarısında bir çok faktörün rolü vardır ancak başarının temelini hasta-hekim ilişkisi oluşturmaktadır. Kurulan iletişim sayesinde çocuğun korku ve endişesi azaltılabilir, kendini güvende hissetmesi, uyumlu olması ve rahatlaması sağlanır.

antalya hurmada diş(dentist) Pedodonti
antalya hurmada diş(dentist) Pedodonti tedavisi

Çocuklar belirli bir yaşa gelene kadar fırçalama konusunda yardıma ihtiyaç duyabilir. Sabah ve akşam yatmadan önce, günde en az iki kez çocuğun diş fırçalamasına yardımcı olunmalıdır. Bebeğin ya da çocuğun ne zaman, hangi aralıklarla ve ne yediği önemlidir. Burada diş çürüğünü başlatan etken ağzın asidik kalmasıdır. Ağzımızdaki bakteriler karbonhidratlı yiyecek ve içeceklerle beslenerek asit oluşturur ve bu asitler diş çürüklerine neden olur.

Antalya Konyaaltı, Hurma`da bulunan kliniğimizde diş tedavileri ve uygulamalarını Dt. Diş Hekimi (Dentist-Cтоматолог) Ayhan AYDOST tarafından yapılmaktadır. Pedodonti tedavisi ve diş hekimliği için kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Antalya, Konyaaltı-Hurma`da uygun fiyatlı, Pedodonti diş hekimliği fiyatlarını bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.