PROTEZ

PROTEZ

Protezler ağızdaki eksik dişleri yerine koymayı hedeflerken, ağıza ve yüze genel bir bütünlük kazandıran, estetik ve fonetik olarak uygulanan işlemlerin olduğu diş hekimliğinin branşıdır. Diş protezleri hareketli, sabit ve implant üstü protezler olarak ayrılır.

İmplant uygulamalarında, eksik dişin boşluğunun yanındaki komşu dişlerde, aşındırma yapılmaz. İmplant üstü protezler de sadece implant yapılan bölgenin üstüne yapılan protezlerdir. İmplant üstü protezler, tek diş eksikliğinden tüm dişsiz ağızlara kadar birçok hastada sabit ve hareketli protezler olarak kullanılabilir.

antalya hurmada diş(dentist) PROTEZ
antalya hurmada diş(dentist) PROTEZ tedavisi

Diş Protezi`nin Amacı Nedir?

Diş protezi, hastanın kaybolan fonksiyonları tekrar kazandırılmaya çalışılırken, aynı zamanda bozulan konuşmasının da düzeltilmesi ve estetik görünümün de daha iyi olması amaçlanmaktadır. Böylelikle büyük oranda kaybedilen ağız sağlığı düzeltilirken toplum içinde eksik ya da harap olmuş dişlerle yaşamak zorunda kalan bireylerin psikolojik açıdan da desteklenmesi sağlanır. Çünkü bu şekilde yaşamlarını (bir süre de olsa) sürdürmek zorunda kalan bireyler, öncelikle gülmeyi unuturlar.

Bu da fonksiyonel bozuklukların yanı sıra, insanlarda kendine güven duygusunun zedelenmesine neden olur. Bu tip hastalara yapılan çeşitli protezlerle insanların yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanır.

Antalya Konyaaltı, Hurma`da bulunan kliniğimizde diş protezi ve uygulamalarını Dt. Diş Hekimi (Dentist-Cтоматолог) Ayhan AYDOST tarafından yapılmaktadır. Diş protezi tedavisi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Antalya, Konyaaltı-Hurma`da uygun fiyatlı, diş protezi ve diş tedavisi için fiyatlarını bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.