DİŞ BEYAZLATMA

antalya hurmada diş(dentist) beyazlatma
antalya hurmada diş(dentist) beyazlatma ne kadar kalır

DİŞ BEYAZLATMA

Günümüz estetik diş hekimliğinde kişinin çokta yaşına bakılmaksızın bir çok kişiye diş beyazlatması uygulanabilir, fakat yine de etkin ve güvenilir uygulama için diş hekimi açısından temel birkaç kriterler vardır;

Diş beyazlatma uygulaması yaptıracak hastanın ağzında varsa çürük dişlerin dolgularının yapılmış olması gerekir. Dişlerin diş etine komşu olan bölgelerinde, kama defekti dediğimiz erozyonel mine aşınmaları söz konusuysa, bu bölgeleri de estetik dolgularla kapatıp tedavi etmek gerekir. Aksi takdirde çürük ve aşınmaya bağlı defekt oluşmuş dişlerde aşırı hassasiyet meydana gelebilir.

Yoğun diş eti problemi yaşayan, diş etleri iltihaplı olan, diş eti çekilmesinin normalden fazla olduğu kişilere, beyazlatma uygulaması, diş etleri istenilen sağlıklı ortama kavuşturulmadan yapılamaz. Diş etleri kabul edilebilir duruma getirildikten sonra ancak beyazlatma uygulaması düşünülebilir. Aksi taktirde aşırı hassasiyet ile karşılaşılabilir.

Beyazlatmada önemli olan kriterlerden bir tanesi kişinin beyazlatma süresi boyunca tüm istenilen kurallara uymasıdır. Bu bakımdan beyazlatma, ancak ve ancak diş hekiminin tüm direktiflerini birebir uygulayabilecek, beyazlatma sırasındaki kurallara maksimum düzeyde uyacak kişilere yapılmalıdır.

Beyazlatmada önemli olan kriterlerden bir tanesi kişinin beyazlatma süresi boyunca tüm kurallara uymasıdır. Bu bakımdan beyazlatma, ancak ve ancak diş hekiminin tüm direktiflerini birebir uygulayabilecek, beyazlatma sırasındaki kurallara maksimum düzeyde uyacak kişilere yapılmalıdır.

Alkol problemi olan veya madde bağımlısı olan kişilerde, düzensiz bir yaşam tarzı söz konusu olduğu için bu kişilere beyazlatma uygulaması yapılması sakıncalıdır.

Aşırı sigara tüketimi olan tiryakilerde, diş beyazlatması sigara tüketimi makul seviyeye çekilmeden uygulanması sakıncalıdır. Aksi taktirde başarılı bir sonuç elde etmek mümkün değildir.

Sinir sistemini ilgilendiren bir takım hastalıklarla muzdarip kişilerde (alzhimmer, sizofreni, vs.) beyazlatma uygulaması yapılmamalıdır.

BEYAZLATILMIŞ DİŞLER NE KADAR SÜRE DAHA BEYAZ KALIR?

Beyazlatılan dişlerin beyazlığını koruma süresi kişiden kişiye değişmekle beraber, hangi beyazlatma metodunun uygulandığıyla da alakalıdır.

Araştırmalar göstermiştir ki sadece klinikte yapılan beyazlatma yöntemi ile uzun süreli bir beyazlık elde etmek çok zordur. Vakaların çoğunda, Klinikte yapılan beyazlatma yöntemi tek başına uygulanmışsa; dişler, 1 yıl gibi kısa bir sürede beyazlatılmadan önceki renklerine gelmektedirler.

Uzun süreli(3-6 yıl) beyazlık için ev tipi beyazlatma uygulaması mutlaka yapılmalıdır. Ev tipi beyazlatma uygulaması ile klinikte beyazlatma uygulaması kombine yapılırsa, beyazlatma derecesi artmakla beraber dişlerin beyazlığını devam ettirme süresi daha da uzayabilmektedir.

Beyazlatılmış dişlerin beyazlıklarını devam ettirme süresi, kişinin yeme –içme, kahve ve sigara tüketimi alışkanlığı, yaş, beyazlatmadan önceki diş renginin koyuluk derecesi gibi faktörlere göre de değişkenlik gösterir.

Antalya Konyaaltı, Hurma`da bulunan kliniğimizde diş tedavileri ve uygulamalarını Dt. Diş Hekimi (Dentist-Cтоматолог) Ayhan AYDOST tarafından yapılmaktadır. Diş beyazlatma uygulamaları için kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Antalya, Konyaaltı-Hurma`da uygun fiyatlı diş beyazlatma uygulamalarını iletişim noktalarımızdan bizlere ulaşarak sorabilirsiniz.