GENEL ANESTEZİ İLE İMPLANT

antalya hurmada diş(dentist) genel anestezi implant
antalya hurmada diş(dentist) implant anesteziyle yapılır mı

GENEL ANESTEZİ İLE İMPLANT

İmplant tedavisinde genel anestezi ile diş tedavisi yöntemiyle implant uygulaması yapılabilmekle birlikte gerekli ve zorunlu durumlar haricinde genel anesteziyi tercih etmiyoruz. Bunun temel nedenleri,

Genel anestezi, lokal anestesiye göre çok daha büyük komplikasyonların yaşanabileceği bir yöntemdir. Hem hasta hem de hekim açısından bu riski almaya değecek bir durum söz konusuysa genel anestezi tercih edilmelidir. Dental implant uygulamalarının büyük çoğunluğu kısa süreli operasyonlar olup lokal anestezi ile hasta hiçbir ağrı duymadan operasyonu atlatabilmektedir, sırf “ağrı duymaktan korkuyorum” ya da “çok irite oluyorum, kan görmeye dayanamıyorum” gibi sıkıntılarla genel anesteziye yönlenmek doğru değildir. İmplant tedavisi son derece rutin ve yaygın olarak yapılan bir tedavidir. Bu konuda endişelerinizi implant tedavisi görmüş bir çok hastadan alacağınız yanıtlar sonunda giderebilirsiniz. Dişçiden korkan, yıllarca en ufak bir tedavi için bile klinik ortamına gelmeyen bir çok hasta bile bu süreci ağrısız/acısız atlattıklarını size belirtecektir. Tedavi sonrası yaşanabilecek kısa süreli ağrı ve acılar açısından ise genel anestezi ile cerrahi işlemlerin yapılmış olmasının hiç bir ek avantajı yoktur.

Genel anestezi yöntemi ile implant (vidalı diş) uygulaması oldukça pahalı bir uygulamadır. Genel anestezi uygulamasının yapılabilmesi için, anestezi uzmanının (anesteziyolog) varlığı şarttır. Hastayı genel anesteziye sadece bu dalda uzmanlaşmış hekimler alıp uyutabilmektedirler. Ayrıca genel anestezi ünitesinin kurulumu için her türlü alet, aygıt, malzeme vs. temini şarttır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda genel anestezi yöntemi ile implant uygulamasının zaten pahalı bir tedavi şekli olan implant diş uygulamasını daha da pahalı hale getirdiği görülebilir.

İmplant tedavisi yetersiz kemik alanlarının bir takım ileri cerrahi teknik ve operasyonlarla implant uygulaması için yeterli kemik alanına dönüştürüldüğü zaman mümkün olabilmektedir.

Günümüz diş hekimliğinde artık bir çok vakada; sinüs lifting kemik genişletme operasyonları, kemik ve bağ dokusu transplantasyonları ve benzeri agumentasyon işlemleri ile implant yerleştirmeye uygun olmayan ağızlar ve dişsiz bölgeler yapay diş uygulanmasına elverişli hale getirilebilmektedir.

Kemik kalınlığınızın tespiti için panaromik röntgeninizi bize iletebilir yada merkezimizi ziyaret ederek röntgeninizi çektirebilirsiniz.

Antalya Konyaaltı, Hurma`da bulunan kliniğimizde diş tedavileri ve uygulamalarını Dt. Diş Hekimi (Dentist-Cтоматолог) Ayhan AYDOST tarafından yapılmaktadır. Genel anestezi ile implant tedavisi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Antalya, Konyaaltı-Hurma`da uygun fiyatlı genel anesteziyle implant fiyatlarını bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.