İMPLANT SONRASI İZİN VE DİNLENME

antalya hurmada diş(dentist) implant sonrasi izin
antalya hurmada diş(dentist) implant sonrası rapor

İMPLANT SONRASI İZİN VE DİNLENME

Yapılacak implant cerrahisinin karmaşıklığına ve süresine göre dinlenmeniz gereken süre değişebilmektedir.

Kolay ve kısa süreli tek implant cerrahilerinde bir gün sonra dahi hastalarımız işlerini aksatacak herhangi bir rahatsızlık yaşamadıklarını söylemekteler. Hatta implant tedavisinin hemen ardından işine dönen bir çok hastamız bulunmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir özel durum yoksa sadece implant seansları için izin almanız yeterli olacaktır. Aksi bir durum hekiminiz tarafından size belirtilecektir.

Daha uzun süreli ve dolayısıyla daha travmatik durumlarda 1 veya 2 günlük ev istirahatini önermekteyiz veya hastanın işinden izin alamaması gibi bir durum söz konusuysa implant cerrahisini hafta sonuna denk getirmeyi tercih etmekteyiz. Çünkü operasyon sonrası hafif şişlikler, hafif ağrılar olabilmekte, hastalar kendilerini halsiz hissedebilmekteler. Bu dönemde beslenme de tam istenildiği gibi olmadığından hastanın ilk 24 saat istirahat etmesi diş sağlığı açısından da olumlu sonuçlar doğurur. İstiharat döneminde ağız ve diş bakımı ihmal edilmemeli, hekimin önerdiği şekilde beslenme diyeti yapılmalı ve hekim tarafından reçete verildiyse ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

İmplantlar kaynaştıktan sonra geçilecek protez aşamasında herhangi bir cerrahi işlem olmayacağı için bu aşamada özellikle alınması gerekli izin sürüleri bulunmamaktadır.

GEÇİCİ DİŞLER

Hastalarımızın bir bölümü ise özellikle ön dişler için geçerli olan operasyonlarda işlerine dişsiz gitmek istemeyebilmektedir. Bu durumlarda uygun olduğu taktirde geçici dişler yapılmakta ve hastalarımızın en azından estetik açıdan kendilerini huzurlu hissedebilmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır. Geçici dişlerin riski kişinin bu dişleri kendi doğal dişleri gibi görme eğilimidir. Bu geçici dişlerle özellikle beslenme alanında dikkat edilmesi gereken konular ve uyulması gereken bir diyet programı vardır. Her durumda ve her aşamada geçici dişler uygun olmayabiliriz. Bu konuda net kararı ve zamanlamayı tedaviniz ardından hekiminiz verebilir.

Bölgesel dişsizlik durumlarında veya tümden dişsizlik durumlarında birden fazla implant yardımıyla sabit köprü kaplamalar yapılabilir.

Tamamen dişsiz olunan durumlarda total protez/damak kullanan kişilerde protezin/damağın tutuculuğu implantlar sayesinde 20 kat artırılarak çiğneme ve konuşma rahatsızlıkları tümden giderilebilir.

Diş boşluğunuza çakma diş yapılıp yapılamayacağının net olarak anlaşılması için röntgeninizin çekilmesi ve muayenenizin yapılması gerekmektedir. Merkezimizde, tanı amaçlı muayene ve panaromik röntgen hizmetleri ücretsizdir. İletişim ya da randevu bölümlerinden bize ulaşabilirsiniz.

Antalya Konyaaltı, Hurma`da bulunan kliniğimizde diş tedavileri ve uygulamalarını Dt. Diş Hekimi (Dentist-Cтоматолог) Ayhan AYDOST tarafından yapılmaktadır. İmplant yapımı, tedavisi ve kontrolleri için kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Antalya, Konyaaltı-Hurma`da uygun fiyatlı implant fiyatlarını bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.